KOJENECKÁ KASIČKA

Kód: 986
VLASTNÍ FOTKY
349 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kojenecká kasička

Montessori pomůcka, která umí nadchnout, ale i rozvíjet.

3_4

 

Co najdete v balení

 

Dřevěnou krabičku

Dřevěná krabička má rozměry 12 x 12 x 8,5 cm.

2_6

 

Šuplík 

Šuplík, který se vkládá do dřevěné krabičky, má rozměry 9,5 x 6,5 x 8 cm. Šuplík má velký úchyt, díky kterému se děťátku šuplík dobře chytá.

4_4

 

Žetony 

5 modrých dřevěných žetonů s průměrem 4,5 cm.

1_5

 

Pro koho je pomůcka určená

Pro děťátko okolo 16. měsíce věku.

5_4

 

Co pomůcka rozvíjí

  • zdokonalování umisťování předmětů
  • jemnou motoriku
  • koordinaci očí a rukou
  • zdokonalování dovednosti otevírání - zavírání 
  • poznání, že pokud někam něco vhodí, daná věc se neztratí

6_3

 

Jak pomůcku používat

Připravíme pomůcku na kobereček nebo na stůl. První ukázku (všechny postupné kroky) předvedeme tím nejpomalejším tempem (většinou děti nevydrží zkouknout celou ukázku - nevadí). Dítě vezme žetonek a vhodí do otvoru kasičky. Otevře šuplík. Vyndá žetony. Zavře šuplík. Dle své potřeby opakuje. Pro nás rodiče je tato aktivita velmi jednoduchá, pro dítě ale není. Chce to velký trénink, aby dokázalo správně natočit žetonek a vhodit do otvoru. Otevření a zavření není též samozřejmá dovednost.

 

Naše zkušenost

Eliášovi jsem pomůcku nabídla okolo 15. měsíce věku. Jelikož trénoval různé vhazování různých věcí do všech možných otvorů, zažíval u této pomůcky okamžitý úspěch. Teď se spíše zdokonaluje v otevírání a zavírání šuplíku. Většinou šuplík vytáhne celý a už mu nejde zasunout zpět. Často to pak končí, že žetony vhazuje do kasičky bez šuplíku. Chce to trénink. 

7_3

 

Doporučení

Pomůcku doporučuji, jelikož děti baví a rozvíjí. Je to průprava pro další dovednosti. Následně po zvládnutí a ztráty zájmu této pomůcky můžeme nabídnout menší kasičku (krabičku) s menšími žetony (knoflíky, penězi), a úkol mu tak ztížit. Mé doporučení je ještě takové, že místo 5 žetonů nabízím pouze 3 nebo 4, jelikož ten pátý žeton se často v kasičce sekne a nejde šuplík otevřít, což vede k frustraci dítěte a dítě většinou odchází.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro nejmenší
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: