Moje rodina

O nás

Dovolte mi, abych se představila. Jmenuji se Petra Tomková a se svým úžasným manželem Alešem vychováváme naše dva syny, Aleška a Eliáška, kteří jsou pro nás každodenní motivací a inspirací. Kvůli nim se snažíme být těmi nejlepšími rodiči a ukázat jim v životě ten správný směr.

Jako učitelka na základní škole velmi tíhnu k dětem a především k novým možnostem učení. Předávat znalosti a dovednosti těm, kteří se upřímně touží obohacovat, mě neskutečně naplňuje a těší. Více, než tradiční metody výuky a výchovy, kterých jsme na školách svědky, ale podporuji alternativní způsob učení. Každé dítě, jak jsem už zmínila, má od přírody potřebu učit se, poznávat svět vlastní iniciativou a svým vlastním způsobem. Děti není potřeba vést, stačí jim dát jen svou důvěru a příležitost, aby nové zkušenosti a dovednosti vzaly do vlastních rukou a zvládly je zcela samy. 

Tento způsob učení prosazuje tzv. montessori pedagogika a já se snažím se svými dětmi o stejný typ výchovy. Pomocí nejrůznějších aktivit, podnětů a pomůcek vytvářím prostředí vhodné k samostatnému učení. O to mi totiž především jde, aby oba moji kluci dokázali v životě samostatně pracovat, nebáli se zkoušet nové věci, věřili své vlastní vůli a bořili hranice svých možností.

Můj každodenní cíl, co se týče mé role matky, je své dva syny něco naučit nebo jim pomoci, aby se něco nového naučili sami. K tomu využívám nespočet pomůcek, které nejsou ani tak didaktické, jako prostě jen běžně dostupné v domácnosti či v přírodě. K dětským aktivitám totiž často stačí jen obyčejné kolíčky, voda, spadané listí nebo písek. Děti se nejlépe rozvíjí díky věcem, které znají a které mají kolem sebe. 

Co se týče hraček a pomůcek, volím opravdu jen ty kvalitní a smysluplné a vybírám velice pečlivě. Z důvodu, že Vám chci nabízet pouze ty nejlepší dětské produkty, spolu s Aleškem a Eliáškem je pro Vás nejprve všechny vyzkoušíme a otestujeme. Na mých sociálních sítích a na webu si můžete naše videa zhlédnout a zjistit o konkrétním produktu více. Navíc každou věc uvidíte "v akci", což Vám umožní se rozhodnout, zda je pro Vaše díte a jeho potřeby vhodná či nikoliv.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení