Moje rodina

O nás

Dovolte mi, abych se představila. Jmenuji se Petra Tomková a se svým úžasným manželem Alešem vychováváme naše dva syny, Aleška a Eliáška, kteří jsou pro nás každodenní motivací a inspirací. Kvůli nim se snažíme být těmi nejlepšími rodiči a ukázat jim v životě ten správný směr.

Jako učitelka na základní škole velmi tíhnu k dětem a především k novým možnostem učení. Předávat znalosti a dovednosti těm, kteří se upřímně touží obohacovat, mě neskutečně naplňuje a těší. Více, než tradiční metody výuky a výchovy, kterých jsme na školách svědky, ale podporuji alternativní způsob učení. Každé dítě, jak jsem už zmínila, má od přírody potřebu učit se, poznávat svět vlastní iniciativou a svým vlastním způsobem. Děti není potřeba vést, stačí jim dát jen svou důvěru a příležitost, aby nové zkušenosti a dovednosti vzaly do vlastních rukou a zvládly je zcela samy. 

Tento způsob učení prosazuje tzv. montessori pedagogika a já se snažím se svými dětmi o stejný typ výchovy. Pomocí nejrůznějších aktivit, podnětů a pomůcek vytvářím prostředí vhodné k samostatnému učení. O to mi totiž především jde, aby oba moji kluci dokázali v životě samostatně pracovat, nebáli se zkoušet nové věci, věřili své vlastní vůli a bořili hranice svých možností.

Můj každodenní cíl, co se týče mé role matky, je své dva syny něco naučit nebo jim pomoci, aby se něco nového naučili sami. K tomu využívám nespočet pomůcek, které nejsou ani tak didaktické, jako prostě jen běžně dostupné v domácnosti či v přírodě. K dětským aktivitám totiž často stačí jen obyčejné kolíčky, voda, spadané listí nebo písek. Děti se nejlépe rozvíjí díky věcem, které znají a které mají kolem sebe. 

Co se týče hraček a pomůcek, volím opravdu jen ty kvalitní a smysluplné a vybírám velice pečlivě. Z důvodu, že Vám chci nabízet pouze ty nejlepší dětské produkty, spolu s Aleškem a Eliáškem je pro Vás nejprve všechny vyzkoušíme a otestujeme. Na mých sociálních sítích a na webu si můžete naše videa zhlédnout a zjistit o konkrétním produktu více. Navíc každou věc uvidíte "v akci", což Vám umožní se rozhodnout, zda je pro Vaše díte a jeho potřeby vhodná či nikoliv.