MONTESSORI POMŮCKY

50 položek celkem
SMV S001 4
89 Kč / ks
Kód: 116
OHROŽENÉ DRUHY - SUCHOZEMSKÉ
109 Kč / ks
Kód: 1982
ELIPSOID S PODSTAVCEM
129 Kč / ks
Kód: 1655
KOULE S PODSTAVCEM
KOULE S PODSTAVCEM
Skladem (1 ks)
129 Kč / ks
Kód: 1628
puzzle tverec jpg
149 Kč / ks
Kód: 446
PRVNÍ PUZZLE - KRUH
PRVNÍ PUZZLE - KRUH
Nemáme, ale brzy naskladníme
149 Kč / ks
Kód: 1289
NEJ0616 O020
149 Kč / ks
Kód: 449
MONTESSORI PRO MIMINKA - ZAHRADA
MONTESSORI PRO MIMINKA - ZAHRADA
Nemáme, ale brzy naskladníme
179 Kč / ks
Kód: 1010
PUNTÍKY A ČÍSLA - PŘIŘAZOVÁNÍ
199 Kč / ks
Kód: 1055
KOSTKY NA SVISLÉM KOLÍKU
218 Kč / ks
Kód: 1262
KROUŽKY NA SVISLÉM KOLÍKU
218 Kč / ks
Kód: 1196
KRABIČKA NA HMYZ S LUPOU
229 Kč / ks
Kód: 1706
Nahoru
Další produkty

 Montessori pedagogika

Alternativní výchovně vzdělávací program Montessori klade důraz na samostatnou činnost dítěte a na jeho svobodný rozvoj. Už těm nejmenším dětem pomáhá tato metoda, vyvinutá italskou lékařkou a pedagožkou Marií Montessori, zvládat činnosti praktického života a porozumět věcem kolem sebe.

Dítě je totiž považováno za osobnost, která má veškeré aktivity provádět pro sebe a nikoliv pro pedagoga. Tak by se mělo dosáhnout výuky bez negativního dopadu na psychiku dítěte. Základem má být vlastní dětská kreativita a od ní se odvíjí všechno ostatní. V tom je koncept Montessori pedagogiky odlišný od metod zaběhlého tradičního vzdělávání, a přesto že výuka na Montessori školách probíhá úplně jiným způsobem, znalosti dětí jsou srovnatelné se znalostmi žáků běžných základních škol či mateřských školek.

A v čem konkrétně se tedy tato alternativní pedagogika od té tradiční liší?

  • pedagog není pro děti autoritou, nýbrž partnerem
  • žáci nejsou napomínáni a netrestají se
  • chyby a mezery ve znalostech mají být impulsem k prohlubování a opakování výuky
  • užívají se pomůcky a metodické materiály s přihlédnutím nejen k věku dítěte, ale rovněž na jeho zralost a psychický vývoj
  • posilování sebedůvěry a zdravého sebevědomí dítěte

Základním prvkem Montessori pedagogiky je postupovat od věcí známých k neznámým. Děti se zpočátku zabývají tím, co důvěrně znají ze svého života, postupně se pokračuje k neznámému či abstraktnímu, tedy k tomu, co si dítě neumí představit.

V Montessori třídách nesedí děti v klasických školních lavicích, nýbrž prostor bývá uspořádán do jakýchsi koutků. Děti mohou pracovat ve skupinách či samostatně, mohou se pohybovat, anebo se posadit tam, kde je jim to příjemné a tam vykonávají svou činnost. Hodnocení žáků za jejich odvedenou práci je pouze slovní.

Děti je zapotřebí jen vést k aktivitám, odpovídajícím jejich věku a ne jim do jejich kreativní činnosti nějak zasahovat. Ony samy mají vlastní vůli a iniciativu a zpravidla opakují určitou činnost tak dlouho, dokud samy nejsou spokojené s výsledkem. A tím si vlastně formují svou osobnost.