VKLÁDACÍ GEOMETRICKÉ TVARY NA DŘEVĚNÝ PODSTAVEC

Kód: 872
VLASTNÍ FOTKY
Značka: Bigjigs
420 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

VKLÁDACÍ GEOMETRICKÉ TVARY NA DŘEVĚNÝ PODSTAVEC

Dřevěná vkládačka je výborná pomůcka pro dítě, které má zájem předměty vkládat do různých otvorů. Pomůcku můžeme nabídnout, když se dítě začíná zajímat o barvy nebo chceme pojmenovávat geometrické tvary.

Dřevěná vkládačka

 

Co najdete v balení

Celá pomůcka je uložená v krabici, která má rozměry 15 x 5 x 15 cm. Při rozbalení najdete následující části:

 

Dřevěný podstavec

Podstavec je celý dřevěný a má v sobě 9 vyřezaných otvorů pro vkládání geometrických tvarů. Každý otvor pro svůj tvar má svoji barvu, která se shoduje se samotným geometrickým tvarem.

 

podstavec vkládačky

 

Dřevěné geometrické tvary

9 dřevěných geometrických tvarů různých barev, které jsou vysoké 3,5 cm.

geometrické tvary

 

Každý geometrický tvar má svoji barvu. Stejné barvy se liší odstínem (tmavší x světlejší).

Dětská dřevěná vkládačka

 

Co vkládačka rozvíjí

  • slovní zásobu – barvy, geometrické tvary (pojmenování)
  • jemnou motoriku (správný úchop, natočení do správné pozice, celková manipulace s předmětem)
  • barvy (rozpoznávání, třídění)
  • představivost
  • prostorové vnímání

Rozvoj jemné motoriky, správného úchopu

 

Pro jaký věk je vkládačka určená

Vkládačka je doporučená od 1 roku dítětě. Věk děťátka je velmi orientační. Měli bychom své dítě pozorovat a tím zjistit, jaké má momentální potřeby nebo jakým senzitivním obdobím si prochází. Většina dětí kolem 12 měsíce má silnou potřebu vkládat předměty do různých otvorů. Tato dřevěná vkládačka částečně splňuje danou potřebu, ale není pro roční dítě úplně jednoduchá. U této pomůcky už musí zvládnout předmět pootočit, ale v tomto věku většinou ještě děti nemají dostatečně natrénováno a vkládačka se může stát  frustrující, což není náš cíl, aby dítě bylo neúspěšné. Chceme, aby děťátko zažívalo úspěch a získalo vnitřní motivaci učit se. Proto bych tuto vkládačku nabídla až kolem 18 měsíce nebo pouze v omezeném množství tvarů (1 - 2 kusy, postupně bych přidávala).

6_2

 

Naše zkušenost

Tuto dřevěnou vkládačku jsem nabídla našemu Eliášovi v 15 měsících. Jelikož jsou tvary barevné a měl silnou potřebu vkládat, pomůcka ho zaujala. Po prvním dni jsem ale vypozorovala, že vkládačka v tak velkém množství tvarů není vhodná, jelikož není v jeho silách, všechny tvary na podstavec naskládat. Většinou hned po neúspěchu odcházel. Ubrala jsem množství. Když jsem pracovala s ním, tak jsem se snažila zakrýt otvory a nechala jsem tam pouze ten správný. Pomůcka je výborná, ale v kompletním provedení doporučuji až pro děťátko, které bude mít více natrénováno. V nabídce máme i jednodušší vkládačky, které předchází této, trochu složitější.

dětská vkládačka

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vkládačky
Hmotnost: 0.46 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: