VELKÁ TISKACÍ PÍSMENA - VKLÁDACÍ ABECEDA MONTESSORI

Kód: 974
VLASTNÍ FOTKY
550 Kč / ks
7-14 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velká tiskací písmena - vkládací abeceda Montessori

Abeceda - velká písmena. Vkládačka, která je vhodná pro děti, které se zajímají o písmenka.

2_5

 

Co najdete v balení

 

Dřevěnou desku s výřezy na písmena

Tato dřevěná deska má rozměry 45 x 30 cm a je přizpůsobena české abecedě.

4_3

 

Písmena

Velká tiskací písmena jsou dřevěná. Mají v průměru  cm. Souhlásky mají růžovou barvu a samohlásky barvu modrou, přesně tak, jak to vymyslela Marie Montessori.

7_2

 

Materiál

Tato pomůcka je české výroby a vyrábí se na zakázku. Pomůcka je vyrobená z březové a bukové překližky, písmena jsou mořena. Je velmi kvalitní a bezpečná. 

8_3

 

5_3

 

Pro koho je pomůcka určená

Pro děti, které se začínají zajímat o písmena - takové prvotní seznámení. Pomůcka bude vhodná i pro školní děti, které s písmeny už plně pracují. 

 

9_2

 

Jak můžeme s pomůckou pracovat

Písmenka můžeme vyndat na kobereček a dítě samo nebo s naší pomocí hledá a vkládá písmena do správného výřezu. Můžeme písmena dát i do pytlíku a dítě losuje a vkládá. Barva písmen u nácviku nehraje roli, ale dítěti se nenásilně do podvědomí ukládá barva písmen a ve škole, až se budou učit samohlásky a souhlásky, stačí dítěti připomenout, že souhlásky mají barvu růžovou a samohlásky modrou, souvislost se jim vybaví a lépe si to zapamatují. Později se dají hledat písmena, skládat nějaká slova. Snažíme se mluvit co nejméně a dát dítěti prostor.

6_2

 

Naše zkušenost

Alešek ještě senzitivní fázi na písmenka neměl, takže vyčkávám, až přijde ten správný čas. Pomůcku jsem mu párkrát nabídla, kdy jsme zkoušeli písmenka vkládat, víc jsme s ní zatím nepracovali. Správný čas přijde.

10

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LK Avatar autora | 30.11.2021
krásná písmenka, hezké zpracování ....