MONTESSORI RŮŽOVÁ VĚŽ

Kód: 95
1 390 Kč / ks
3-5 dní (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Růžová věž

Je symbolem všech montessori pomůcek. Její jednoduchost a krása jde příkladem klasičnosti těchto pomůcek. Je to smyslová pomůcka, při které dítě velmi rychle pochopí, že se pracuje pouze s velikostí. Jediný rozdíl mezi všemi kostkami je délka jejich hrany. Když s ní dítko začne pracovat, zjišťuje, že se kostky liší také svou váhou. Většina smyslových materiálů připravuje dítě na pozdější práci v matematice. Růžová věž se skládá z 10 různě velkých dřevěných krychlí (kostek) o velikosti hrany 1 cm až 10 cm (větší krychle má hranu vždy o 1 centimetr větší než předchozí menší krychle).

 

K čemu je růžová věž dobrá?

 Dítě vizuálně, ale i hmatem, vnímá velikost, což postupně vede k abstraktnímu chápání velikostí a následnému inteligentnímu sledování velikosti v prostředí okolí. Rozvíjí se schopnost soustředění, koordinace pohybu a samostatnost. Dítě se učí vnímat posloupnost. Nepřímo věž připravuje na desítkovou soustavu v matematice.

Smyslový materiál k vnímání rozměru ve třech dimenzích. Příprava na desetinnou soustavu v matematice, geometrii a objem. 

Zajímavost: k dispozici je deset kostek, protože 10 je základem našeho číselného systému. Největší kostka by obsáhla 1litr vody, nejmenší 1 krychlový centimetr. Dítě se nepřímo připravuje i na koncept třetí odmocniny!

Ze slovní zásoby u ní můžeme vysvětlit slova jako: velký, větší, největší, malý, menší, nejmenší, krychle, hrana, roh, základna..

Obsah balení: 10 dřevěných krychlí (nejmenší má strany o délce 1 cm, největší 10 cm)z bukového dřeva (bukové dřevo je tvrdší, odolnější vůči nárazům), podstavec z bukového dřeva , návod jak pracovat s růžovou věží

Věk: 3+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: