Naše balení balíků

Když jsem začala řešit další krok mého podnikání, položila jsem si důležitou otázku: "Do čeho budu balit výrobky pro své zákazníky"? Zdá se to být celkem jednoduchá otázka, ale pouze pokud to chcete mít téměř bez starostí a ještě si nechat za to zaplatit zákazníka. Ale takhle jsem to nechtěla. Chtěla jsem jít jinou cestou. Trochu složitější a časově náročnější, ale za to levnější pro mé zákazníky a šetrnější pro naši přírodu...a to si myslím, že to za tu námahu to stojí :-).

Dnešní doba je taková, že se vším opravdu plýtvá. Není tomu jinak, co se obalového materiálu týče. Tisíce lidí si své zboží objednává na internetu a zboží mu přijde v krabicích, které ale většinou ihned končí v popelnicích, v lepším případě v kontejnerech k tomu určených. Rozhodla jsem se tedy, že nebudu kupovat krabice nové, ale budu používat krabice v oběhu.

A jak to tedy celé vypadá?

Zaúkolovala jsem celou mojí rodinu, mé kamarády, známé a také při procházkách s našimi dětmi obejdeme pár místních obchodů a místo rohlíků si domů přineseme obalový materiál. Je to někdy sranda, ale moc se z toho těším, že mohu ušetřit vaši peněženku (ač o pár drobných), ale také naši přírodu. 

To samé platí o výplních uvnitř balíčků. Na to jsou expertky naše babičky, jelikož papíry, letáky a noviny ony umí skladovat velmi dobře :-D. Také používám výplně, které mi přijdou od mých dodavatelů. Neříkám, že nikdy nekoupím žádnou krabici a výplň, přeci jen nemusím mít vždy nashromážděné správné krabice a výplně, ale zatím to tak funguje a uděláme všichni maximum, aby to tak zůstalo.